REFLEKSOLOJİ KURSU

REFLEKSOLOJİ KURSU

Kursumuzda, alanında tecrübeli, profesyonel eğitmenler eşliğinde, masajı hakkında bilmeniz gereken tüm konuları, ayrıntıları ve incelikleri size uygulamalı eğitimler ile pratikler yaparak aktarıyoruz. Refleksoloji masajı eğitimi sayesinde bu alanda eksiksiz bir donanıma sahip olabilirsiniz. Uygulamalı eğitimlerimiz ile teorik bilgilerinizi pekiştirebilir, böylece masajı konusunda, alanında uzman, nitelikli bir masöz/masör olabilirsiniz.
Refleksoloji masajı vücudumuzdaki harekete geçmeyen veya görevini tam manasıyla yerine getirmeyen organları, sinir sistemi üzerinden uyararak görevlerinin hatırlatılması mantığına dayanan bir alternatif tıp tekniğidir. Refleksoloji aynı zamanda Sağlık Bakanlığı, Dünya Sağlık Örgütü ve birçok uluslararası örgütün de tanıdığı ve geçerliliğini kabul ettiği bir çeşit alternatif tıp uygulamasıdır.
Refleksoloji masajının amacı nedir?
Refleksoloji masajı en çok el ve ayaklara uygulanır. Vücuttaki sinirlerin çoğu uç noktaları ayaklarda ve ellerdedir. Ayaklarda yaklaşık 7000 sinir ucu bulunmaktadır. Bu sinirler uyarılarak istenilen organların işleyişi sağlıklı hale getirilmeye çalışılır. Bu işlem akupunktur uygulamasına benzer özellikler gösterir, akupunkturda da sinirler uyarılır fakat uygulanma yöntemleri farklıdır.
Refleksoloji masajı sadece vücuttaki rahatsızlıklar için mi uygulanır?
Refleksoloji masajı sadece rahatsızlıklar için değil, rahatlama amacı ile de yapılabilmektedir. Günlük hayatın stresi ile çalışma düzeni bozulan bedenin sinir sistemi düzgün çalışmamaya başlar. Refleksoloji masajı ile ayaklara ve ellere uygulanan baskılar ile rahatsızlık yaşanan organlara ulaşan sinirler uyarılır ve bu organlar rahatlatılır. Sadece fiziksel rahatlama değil bunun yanında ruhsal ve manevi anlamda rahatlamayı da sağlar.
Hangi rahatsızlıklarda uygulanabilir?
En sık uygulama yapılan rahatsızlıklar:

Kas hastalıkları

Otizm

Yürüme bozukluğu

Migren

Gelişim geriliği

Bel-boyun fıtığı

Spastik bozukluklar

Romatizma ve eklem ağrıları

Felç ve tramvalar

Konuşma bozukluğu

Kabızlık

Hormonal bozukluk

Sinir sıkışmaları

Depresyon, panik atak

Alt ıslatma

Vajinismus, erken boşalma, cinsel soğukluk

Refleksoloji masajı teknikleri batı ülkelerinin en çok kullandığı yöntemlerden bir tanesi. En çok da fiziksel ve zihinsel engelli çocukların tedavisinde kullanılıyor. Bu tip hastalara uygulanan masajı ile fizik tedavi çalışmalarından daha iyi sonuçlar alınabiliyor.
Kariyer ve iş imkanları nelerdir?
Akademimizde uluslararası düzeyde, akademik ve bilimsel temellere dayalı olarak eğitimler verilmektedir. Teorik eğitimlerle birlikte ayağın anatomisi, reflekslerin olduğu bölgeleri saptayabilme, masajı teknikleri ve doğu ve batı masajının nitelikleri gibi bilgiler uygulamalı bir şekilde verilmektedir.
Eğitimlerden sonra masajı uzmanı olarak çeşitli kariyer fırsatları da yakalayabilirsiniz.
Refleksoloji uzmanlığı için iş imkanlarını şu şekilde sıralayabiliriz:

Masaj salonları ve merkezleri

Güzellik salonları ve merkezleri

Spor merkezleri ve salonları

Kaplıca ve banyo tesisleri

Siz de bir masajı uzmanı olmak istiyorsanız vakit kaybetmeden kurs kaydı ve detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.